Vitajte na stránke juliajurcakova.wbl.sk v sekcii Gucci
Úpravu tohto bloku zahájite dvojklikom...
Pre prehľadnejší úpravu sekcie ide obsah rozdeliť do textových "blokov". Bloky sa dajú ľubovoľne vytvárať, presúvať a mazať. Ich úpravu zahájite dvojitým kliknutím tlačítka myši. Textový editor sa vždy spustí iba pre vybraný blok. Ako editor pracuje nájdete vo videoukážke.
Základné tipy:
- Používajte často nové bloky.
- ENTER = nový odstavec.
- SHIFT+ENTER = nový riadok.
- Obrázok je najprv treba nahrať na server cez Vložiť obrázok a Správcu súborov.
- Obsah z Wordu vždy prenášajte cez Vložiť z Wordu.
- NEpoužívajte medzerník pre zarovnávanie objektov.
- Stlačte tlačítko listovanie.
- U blokov, ktoré majú byť skryté, vyplňte novo zobrazené textové pole.
- Všetky bloky s vyplneným listovaním budú na stránkach skryté, okrem prvého v poradí.
- Tlačítko pridať odkazy vytvrí nový blok so zástupcom, ktorý bude na stránkach nahradený odkazmi. Tieto odkazy budú shodné s vyplnenými nadpismi u listovaní a budú prepínať príslušné bloky.
- Zo všetkých blokov, ktoré majú vyplnené listovanie, bude zobrazený vždy len jeden. Bloky, ktoré nemajú vyplnené listovanie vôbec, budú zobrazené vždy.
- Ak chcete skrývať aj prvý blok listovania, vytvorte na jeho miesto nový prázdný blok a použite pre jeho nadpis výraz: %empty%
- Ak chcete pri prepnutí bloku rolovať okno na hornú časť bloku, tak pridajte za text bloku výraz: %top% (napr. Dovolenka%top%)
Značka Gucci patrí bezpochyby medzi také, ktoré vládli a vládnu svetu módy. Poďme sa spoločne pozrieť na históriu tohoto úspešného gigantu, zlomové okamihy a všetko, čo sa značky Gucci týkalo a týka.
Za zrodom značky Gucci stál v dvadsiatych rokoch minulého storočia na prvý pohľad obyčajný muž menom Guccio Gucci, ktorý sa vďaka svojej vášni pre kone rozhodol založiť obchod s koženými doplnkami určenými práve pre jazdu na koni. Z času na čas sa Guccio pustil aj do záležitostí, ktoré majú k móde bližšie. Dobové kabelky a kabely si aj dnes zachovali pôvodný netradičný a nevšedný dizajn. To, že sa meno Gucci bude tradovať po celom svete, bolo v tej dobe zatiaľ vo hviezdach. Zatiaľ čo Guccio sa po celý život venoval rovnakej vášni, jeho potomkovia prahli po niečom väčšom a úspešnejšom.

Gucciovia majú úspech v krvi

Gucci expanduje do mnohých krajín sveta
V šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch značka Gucci expanduje do mnohých krajín sveta. Pôvodne taliansky malopodnik sa teraz stáva svetovým gigantom, ktorého meno používajú zákazníci zo všetkých kútov sveta. Gucci už sa nechváli len prestížnymi taškami a príslušenstvom, ale aj mnohými inými druhmi tovarov, medzi ktorými výnimkou nie sú parfémy, hodinky, slnečné okuliare alebo dámska či pánska konfekcia.Osemdesiate roky a Gucci je stále na vrchole
Maurizo Gucci, Rodolfov syn a Gucciov vnuk, preberá vedenie celej spoločnosti. A pretože všetci Gucciovi majú talent v krvi, nie je divu, že značka stále viac prosperuje. Na úspechu značky sa podieľali aj Aldo Gucci a Domenico de Sole, ktorí sa rozhodne nemohli sťažovať na nedostatok zákazníkov či poklesy tržieb.
Smutný koniec rodu Gucciových
V roku 1993 bol kvôli finančným problémom zavraždený posledný dedič z rodu Gucciových, Maurizo. Značku preberá spoločnosť Investcorp. Zanedlho sa kreatívnym riaditeľom Gucci stal Tom Ford, ktorý má dnes samostatnú, úspešnú, rovnomennú módnu značku.Parfém, ktorý hýbe svetom


Značka Gucci je v súčasnosti sverená do rúk úspešnej módnej návrhárky Fridy Giannini. S každou novou kolekciou dokáže prekvapiť a úspechy sa jej rozhodne nevyhýbajú. Frida značku dostala späť na také postavenie, aké si zaslúži – skrátka medzi hviezdy ostatných špičkových módnych značiek.
Zlomové okamihy
1920 – založenie značky Gucci1940 – po prvýkrát predstavená slávna kabelka „Bamboo bag“, ktorú si môžete zakúpič ešte aj dnes
1950 – meno Gucci sa zapísalo do podvedomia hlubokej verejnosti, výnimkou neboli zákazníci, ktorí nosili mená najslávnejších svetových celebrít
1953 – smrť Guccia Gucciho, obchod preberajú jeho synovia Vasco, Aldo a Rodolfo
1993 – smrť Mauriza, posledného z rodu Gucciou
1998 – Gucci získala ocenenie „Spoločnosť roku“